Top

Parsiyel Depolama

Parsiyel Depolama

Parsiyel Depolama

Günümüz koşullarında kendi deponuzu oluşturmak için sağlamanız gereken şartlar oldukça maliyetlidir. Depo kurulumu, depo bakım işlemleri, güvenlik gereksinimleri, temizlik giderleri ve forklift operasyonu gibi yorucu ve maliyetli işlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Parsiyel depolama, palet üstü depolama, sabit depolama ve mobil depolama benzeri depolama seçeneklerini bir araya toplayan Depoevi ise tüm bu hizmetleri sizin için tek bir çatı altında sunar.

Parsiyel Depolama Nedir?

Modern istifleme ve depolama yöntemlerinden biri olan parsiyel depolama, belirli bir deponun veya kapalı alanın parsiyel yani bölüm esaslı olarak paylaşılmasıdır. Koli, kutu, palet ya da ağ içinde muhafaza edilen eşyalar; adet, hacim veya ağırlıklarına göre sınıflandırılarak ortak alanlar içinde depolanır. Mobil depolama olanaklarına ek seçenekler sunan parsiyel depolama, kurumsal firmaların iş akışını kolaylaştırır.

Ankara parsiyel depolama firmaları arasında önemli bir yere sahip olan “Depoevi”, hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlarınızı cazip fiyatlarla ve güvenli bir şekilde karşılayabilmenize olanak tanır. Ankara içinde ve kapalı alanda hizmet veren Depoevi, başta mobilya olmak üzere tüm eşya ve ürünleri sigortalı olarak, doğru iklimlendirme koşulları altında ve güvenle muhafaza edebilmenizi mümkün hale getirir.

Parsiyel Depolama Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Kurumsal firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen parsiyel depolama, şirketlere hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilme imkânı sunar. Opsiyonel alan seçimi ve ekstra hizmet ayrıcalıkları, günümüzde parsiyel depolamanın cazibesini daha da artırmaktadır. Depolama hizmetinin depo içindeki toplam alana göre değil toplam ürüne göre fiyatlandırılması, parsiyel depo hizmetinin başlıca avantajları arasında gösterilebilir.

Depolanacak ürünün cinsi, birim ağırlığı, hacmi, ölçüleri ve özellikleri gibi hususlara bağlı olarak parsiyel depolamanın gerçekleştirileceği alan belirlenir. İstifleme, geleneksel depolama ya da palet üstü gibi usuller ile sıralanan mal ve eşyalar, her türlü riske karşı sigortalanır. Barkot sistemi ile kayıt altına alınan aynı tip ürünlerin benzer depolarda tutulması, saklama koşullarının daha homojen ve güvenli olmasını da sağlar.

Palet Depolama Nedir?

Drive-in (iç içe girebilen) ya da back-to-back (sırt sırta) gibi farklı raf düzeneklerine sahip olan palet depolama sistemleri, dikey depolama için gerekli olan desteği kolaylıkla sağlar. Enerji maliyetleri açısından oldukça verimli olan palet depolama, kullanıcılara esnek çözümler sunar. Kapalı ya da yarı kapalı depo seçenekleri sayesinde farklı malzemelere uygun stoklama yapabilmek de mümkün olur. Forklift ile kolaylıkla istiflenen ürünler, palet üzerine alınarak farklı birimlere hızlıca aktarılabilir.

Palet depolama sistemleri, sizlere uygun fiyatlarla çoklu depolama yapabilme kolaylığı sunar. Yeni nesil otomasyon ve lojistik altyapıları sayesinde pratik bir şekilde tedarik ağı oluşturabilir, mobil depolama kapasitenizi zahmetsizce artırabilirsiniz. Ankara palet depolama ve parsiyel depolama Ankara hizmetlerine Depoevi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın