Top

Antika Depolama

Antika Depolama

Antika depolama

Kıymetli antika eşyalarınızı farklı nedenlerle güvenli bir ortamda saklama gereksinimi duyabilirsiniz. Evinizde yeterli alanın olmaması, antika eşyalarınızı kullanmasanız da saklamak istemeniz ya da bir süreliğine başka bir şehirde yaşamak zorunda kalmanız gibi nedenler, sizi güvenli bir depolama hizmeti almaya yönlendirebilir. Manevi değerleri kadar maddi değerleri de yüksek olan bu tip tarihi eser eşyalarınızı, Depoevi’nin güvenli antika depolama alanlarında koruma altına alabilirsiniz.

Antika Depolama Nedir?

Antika depolama; günümüzde yaygın hale gelen eşya depolama hizmetinin çok daha özenli olmayı gerektiren şeklidir. Antika eşyaların paketlenmesi, taşınması ve depolanması özel bilgi ve deneyim gerektirir. Bu işin, antika depolama alanında uzmanlaşmış bir firma ve deneyimli personel tarafından yapılması şarttır. Depolanacağı alanın ve ambalaj malzemelerinin özenle seçilmesi önem taşır. Bu işlem normal eşya depolanmasından farklı yöntemlerle yapılır.

Antika Depolama Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur?

Antika ve tarihi eser mobilyalar, objeler, arşivler ve manevi değeri olan eşyalar, insanların kullanamasalar bile her zaman saklamak istedikleri özel ürünlerdir. Elden çıkarmak ya da atmak istemediğiniz bu eşyaları güvenle saklayacak bir yeriniz olmadığında, onları bozulmadan ve zarar görmeden saklayabilecekleri bir yer arayışına girebilirsiniz. Yeni ve daha küçük bir eve taşındığınızda, kısa süreliğine yurt dışında yaşamanız gerektiğinde, evinizdeki kapsamlı tadilatlar sırasında antikalarınızı güvenli ve korunaklı bir depoda muhafaza etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Antika Eşyaların Depolanacağı Mekanın Özellikleri Nasıl Olmalı?

Titiz bir yaklaşım gerektiren antika eşyaların depolanacağı alanın, eşyaların fiziki yapısını bozmayacak koşulları sağlaması gerekir. Güneş ışığı eşyaların ahşap ve kumaşlarını tahrip edeceği için direkt güneş ışığına maruz kalmayan bir yer olması önemlidir. Ayrıca sıcak ortam da antikalara zarar verir. Dikkat edilmesi gereken diğer etken, havadaki nem oranıdır. Nemli ortam antika eşyaların bozulmasına neden olur. Ahşap antika dolapların çekmeceleri ve kapıları rutubet nedeniyle şişerek sıkışabilir. Uzun süre nemli ortamda kalan antika mobilyalar böcek istilasına uğrayıp çürümeye başlar. Kısacası antikaların depolanacağı mekanın güneş ışığından ve nemden uzak olması gerekir.

Antika eşya depolama işlemleri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise firma seçimi olmalıdır. Depolama firması seçerken güvenilirlik, iş alanındaki tecrübe oldukça önemlidir. Antika eşya depolama hizmeti eşya depolama işlemlerinde kullanılan malzemelerden farklı şekilde depolaması yapılır. Maddi ve manevi açıdan çok kıymetli olan antika eşyalarınız Depoevi ile güvence altında.

Antika eşya depolama hizmeti veren firmalar arasında yer alan Depoevi sizlere antika eşyalarınız için güvence sumaktadır. Antika eşya depolama hizmetimiz ile kıymetli eşyalarınızı gönül rahatlığı ile depolayabilirsiniz.

Depoevi'nde Antika Depolamanın Avantajları Nelerdir?

Depoevi size avantajlı, güvenli ve sağlıklı antika eşya depolama hizmeti sunar. Gerekli fiziksel koşullara sahip sigortalı depolama hizmeti ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir.

İç ve dış alanlarda bulunan IP termal kameraları ile eşyalarınız, hırsızlık gibi tehlikelere karşı özenle korunur.

24 saat boyunca aktif olarak çalışan yüksek kaliteli görüntü kaydedebilen termal kamera sistemlerine sahiptir.

Buhar, yangın ve hırsızlık girişimi gibi durumlarda merkezi alarm ve ihbar sistemi hemen devreye girer.

Farklı ölçülerde ve kişiye özel kiralanan konteyner depo çeşitleri ile bireysel depolama ihtiyaçlarınızı karşılar.

Antika eşyalarınız için en ideal depolama alanını size temin eder.

Fiziksel koruma ve güvenlik önlemlerinin yanında sigorta güvencesi de sunarak antika eşyalarınızı, hasara, kazaya, depreme, yangına ve sele karşı tam korumaya alır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın